Obama olieboor plan

by Tom Lassing

Het is opmerkelijk dat Obama er door jaagt wat Bush nooit aandurfde. Het geeft goed aan dat het Amerikaanse presidentschap een ‘verkochte’ positie is.
Wat is het verschil tussen Bush en Obama? Bush was er door de olie-industrie neergezet en Obama door de financiële sector. Wat zien we?
Tijdens het bewind van Bush kon de financiële sector profiteren van complete vrijheid, omdat Bush zich bezighield met de oorlog die de olie-industrie graag wilde. Obama daarentegen hielp de financiële sector  met extreem veel geld, maar eiste daarbij wel dat ze zich een beetje gingen gedragen, terwijl hij juist alle vrijheid geeft aan de oliemaatschappijen die inzien dat de door hen gewenste uitkomst in Irak toch niet bracht wat ze ervan verwacht hadden.
Obama wil nu Amerika veel minder afhankelijk maken van buitenlandse olie, maar dit houdt wel in dat de Amerikaanse voorraden snel(ler) op zullen raken. Hoe de kleinkinderen van de Amerikaanse politici straks aan energie komen, dat boeit de huidige generatie blijkbaar niet.
De republikeinen waren in naam voor dit plan, maar nu het erdoor is, is het uiteraard niet goed. Het is te weinig, het is op verkeerde plekken, het is van alles, maar bovenal is het niet goed omdat het is goedgekeurd door een democratische president. Dus ondanks dat de republikeinen nu kregen waar ze onder Bush tevergeefs om vroegen, zijn ze nu tegen.
Van alle problemen die Amerika heeft, is het feit dat hun politici op kleuterschool niveau acteren misschien wel het grootste probleem. Het gaat hen niet om het oplossen van de Amerikaanse economische problemen. Het gaat ze slechts om de persoonlijke vergoedingen, de macht, hun egostreling, hun TV tijd en het zwartmaken van de andere politieke stroming. Amerika als land kan stikken. Daarvoor doen ze dat politieke werk niet.

You may also like

Leave a Comment