Home Beleggers NieuwsBesparenVerwarmen, het kan echt veel goedkoper

Verwarmen, het kan echt veel goedkoper

by Tom Lassing

In de zomer stoken we niet… Ja, dat hoor ik vaker, maar de realiteit is dat het soms toch nodig is omdat de temperatuur in huis toch net even iets te ver gedaald is.
Met een CV houdt het in dat uw hele huis weer naar 19, 20 of 21 graden gestookt wordt. Daar kunnen we lang of kort over praten, maar het kost geld en het is extreem ondoelmatig.
Immers kwam u gedurende die uren in mogelijk slechts de helft van de ruimtes die netjes tot 20 graden verwarmd zijn. De CV is namelijk vrij simpel, die gaat door tot de thermostaat op 20 staat. Heel het huis wordt opgewarmd tot het zo ver is.
Een uur later komt de zon op en een uur daarna gaat u voor 8 uur naar uw werk.
Verwarmen met infrarood houdt in dat u zelf kunt bepalen welke ruimte eventueel even opgewarmd moet worden. Per ruimte kost het naar 20 graden stoken misschien wel net zo veel, maar in plaats van alle ruimtes verwarmen, kunt u zich nu beperken tot alleen de ruimte waar u gaat verblijven.
Het mag duidelijk zijn dat dit extreem veel efficiënter is.

In veel vergelijkingsplaatjes wordt uitgegaan van heel het huis naar 20 graden stoken met gas of via infrarood.
Dat is niet erg reëel omdat beide verwarmingsmethodes compleet anders gebruikt kunnen worden. De zolder kan in de winter makkelijk op 10 tot 14 graden gehouden worden. Waarom die ook opstoken tot 20 graden terwijl u er maar enkele minuten per maand komt?
Waarom uw hele huis op 20 graden houden als u weg bent? 14 graden is zat en als u thuiskomt is met infrarood de ruimte in enkele minuten weer lekker warm… tenminste… de ruimte niet, maar u wel. Dat is het voordeel van infrarood. U wordt warm, terwijl de lucht in de ruimte op zich niet helemaal warm gemaakt hoeft te worden. Daarom duurt het verwarmen met CV zo enorm lang. Alle lucht moet warm gestookt worden en de lucht moet vervolgens u weer warm maken.
Infrarood werkt directer. U wordt direct warm en de lucht komt later.
Ook dat maakt dat u veel gerichter, ook in tijd, kunt stoken.

Door de overstap naar infrarood heb ik afgelopen stookseizoen mijn stookkosten op kantoor met bijna 50% kunnen verlagen.
Dat is niet echt een eerlijke vergelijking… Ik heb namelijk ook zonnepanelen laten installeren. Een deel van de opgewekte energie heb ik gebruikt om mijn kantoor te verwarmen. Maar haal ik dat er af, dan is het nog zo dat ik zelf al meer dan 30% op verwarmingskosten heb kunnen besparen door op infrarood over te gaan.
Weet dat mijn energierekening vorig jaar ruim 530 euro per maand was. Ik betaal nu nog 270 euro per maand. Dat scheelt nog eens een slok op een borrel.   
www.verwarm.com

You may also like

Leave a Comment