De toekomst van olie
- donderdag 19 augustus 2010 10:04
Het gaat echter grotendeels vervangen worden door andere energievormen.
We kunnen het ons nog niet voorstellen dat we zonder benzine auto rijden, maar mijn auto rijdt alleen de eerste kilometer nog op benzine. Daarna is het autogas. Steeds meer consumenten zijn al over aan het stappen op andere vormen, zodat de 'klap' er nooit komt. We staan niet ineens zonder benzine. Tenminste, tenzij zich een ramp voordoet of er een enorm hedgefund de zaak in het honderd laat lopen en olie ineens naar $1000 per vat gaat.
Olie zal steeds minder een factor van belang worden. Het is echter de vraag of de alternatieven snel genoeg ontwikkeld worden om het zonder noemenswaardige frictie te kunnen regelen. Op dit moment lijkt het nog onmogelijk omdat onze afhankelijkheid van olie nog extreem groot is.
De ontwikkelingen staan echter niet stil. Net zoals we Amerika altijd een enorm vermogen toedichten om zich weer op te richten zal dat ook in de energie sector zo zijn en zullen ook wij als consumenten ons kunnen aanpassen aan nieuwe situaties. Het is simpel, we zullen wel moeten.
www.energiestart.nl


