vrijdag, 25 mei 2012

De kansen van zilver

De zilverprijs is dit jaar fors gestegen. Procentueel zelfs veel meer dan de goudprijs. Tegenwoordig doet een ounce zilver al meer dan $18. Een jaar geleden keken we nog aan tegen net iets meer dan $9 per ounce. Een grote kans voor zilver ligt er richting de verdere ontwikkeling van de zilver/zinc batterij. Door deskundigen wordt deze batterij al gezien als de opvolger van de lithium batterij.
Deze batterij is naar verluidt nog beter herlaadbaar en houdt de energie nog beter vast. Het is niet voor niets dat in enkele militaire toepassingen deze duurdere batterij al toegepast wordt.
Verder blijft zilver gevraagd in de elektronica industrie en is het een metaal gewild als juweel.
Rondom zilver is er al jaren sprake van het feit dat zilver bijna op zou zijn. De productie van de Amerikaanse mijnen laat dat echter nog niet zien. Ten opzichte van 1978 is de productie van zilver in Amerika bijna verdubbeld en ieder jaar neemt de productie nog altijd toe. In Amerika is er dan ook meer productie dan vraag naar zilver.
De grootste vrager van zilver is overigens tegenwoordig SLV. Dat is het zilver fonds dat voor ieder aandeel SLV dat gekocht is de hoeveelheid zilver koopt en bewaard. Die SLV heb ik zelf overigens heel bewust verkocht. Ze dient tegenwoordig namelijk ook als afdekking voor futures en daarmee bestaat de kans dat er voor iedere ounce die ze bewaren beleggers zijn die denken dat het hun zilver is. Zou iedereen de onderliggende waarde vragen, dan is er een enorm probleem, want die onderliggende waarde bestaat niet. Er is één ounce zilver aanwezig, voor... twee, tien, honderd? Ounces die op papier bestaan.
Als u dus iets in zilver wilt doen, doe dat dan in producerende mijnen of in fysiek zilver, eventueel via de door Beursbox aanbevolen goud/zilver rekening. Die is door ons betrouwbaar beoordeeld en we hebben er zelf ook ons goud en zilver liggen.
Hulp bij het openen van die goud/zilver rekening nodig? Klik dan hier.