Aangifte tegen TRE Investments 2 BV
- dinsdag 14 juli 2009 10:49
Het is de AFM gebleken dat de 47 miljoen die door TRE zijn aangetrokken ter financiering van een project in Turkije amper voor dat doel gebruikt zijn. Dit dus in strijd met de beloftes aan de obligatiehouders.
De TRE ondernemingen hebben samen zo'n 70 miljoen euro opgehaald bij klanten. Na oktober 2008 is de betaling van rente gestopt. De AFM is nu in het kader van de Wet handhaving consumentenbescherming (Whc) gaan ingrijpen. Dit ondanks dat de obligatieleningen per deelnemer altijd boven de 50.000 euro lagen. De AFM kon ingrijpen omdat er door hen een vermoeden bestaat dat hier oneerlijke handelspraktijken hebben plaatsgevonden.
zie hier de last die is opgelegd: http://www.autoriteitfinancielemarkten.com/NEWSLETTER_SEND/default.ashx?folderid=1098&downloadid=12466
Uit de reactie van TRE is duidelijk op te maken dat men niet zonder slag of stoot van plan was om openheid van zaken te geven. Uiteindelijk heeft men openheid gegeven, hetgeen voor de AFM aanleiding was om aangifte te doen. Het geeft weinig hoop voor de obligatiehouders. Op 1 januari 2009 was het jaarverslag 2006 nog slechts in concept gereed. 2007 was zelfs nog niet eens aan begonnen. Verder blijkt volgens de AFM een aantal opmerkelijke verschillen in de boekhouding. Per boekjaar worden nogal wat onverklaarbare afwijkingen gevonden. Deze boekhoudkundige stukken zijn, niet verrassend, ook niet van een goedkeuringsverklaring van een accountant voorzien. Vooral de knullige boekhouding is voor de AFM waarschijnlijk reden geweest om aangifte te doen.


